DiFreight
Що таке інвойс та пакінг?
Що таке інвойс та пакінг?
Що таке інвойс та пакінг?

Успішність будь-якого підприємства, що пов'язане з оборотом товару, залежить від грамотності супровідних документів. Для перевізника з великим вантажообігом на далекі відстані, з проходженням митних пунктів звітна сторона бізнесу є особливо актуальною. Неточність документа у реквізитах продавця, помилки у цифрах, датах, найменуваннях можуть спровокувати затримки вантажу, і, як наслідок – серйозні збитки.

Інвойс - документ з усією інформацією про експортований товар, умови поставки, відомості про відправника та одержувача. Це один з найважливіших документів для купівлі та митного оформлення.

Дані, які повинні бути вказані в цьому документі:

- дата відправки товару;
- адреса та ПІБ експортера;
- адреса та ПІБ отримувача: якщо отримувач та імпортер - різні особи, тоді повинно бути вказано ще й ПІБ імпортера;
- країна в якій вироблений товар;
- країна з якої експортується товар;
- країна в яку експортується товар;
- номер контракту;
- назва та вартість кожного товару:;
- дата заповнення документа;
- підпис продавця та відправника;
- умови платежу, в них вказуються реквізити банку та дані про сам платіж: номер рахунку, термін оплати, назву, адресу та SWIFT-код банківської установи, номер координаційного рахунку;
- реквізити отримувача, печатка.

Якщо допустити помилку в заповненні інвойсу, розмитнення може сильно затягнутися.

Пакінг (packing list/пакувальний лист) - супровідний документ, в якому міститься повний перелік товару по кожному товарному місцю окремо (коробка / ящик / палета і тд). Відвантаження товару продавця до покупця, зазвичай, завжди супроводжується випискою пакувальних листів.

Пакувальний лист виступає в ролі супровідного документа до інвойсу.
Спеціалізованої форми даного документа немає, тому кожне підприємство розробляє форму документа самостійно. Пакінг лист використовується в якості доповнення до інвойсу в тому випадку, коли відправляється велика кількість найменувань товарів або коли кількість, вага або вміст кожного індивідуального місця різні. Пакувальний лист і інвойс практично однакового змісту, відмінність полягає в тому, що в пакувальному листі не вказується вартість товару.

Друзі, бажаємо Вам бути уважними при заповненні важливих документів. Гарних торгів!

Статті, які можуть вам сподобатись
Хочеш отримувати регулярний корисний контент?
Залиш свою пошту