Difreight Блог Об'ємна та фактична вага вантажу: Як розрахувати та за що я плачу?

Об'ємна та фактична вага вантажу: Як розрахувати та за що я плачу?

Об'ємна та фактична вага вантажу: Як розрахувати та за що я плачу?

Ваш вантаж може важити 300 гр, але мати довжину 2 метри, наприклад, якщо це панель. Чи ви закуповуєте легкі стелажі, пакування яких важить до 1-2 кг, але вони займають сильно більше місця ніж невелика коробочка з такою самою вагою. І тоді ціна за перевезення рахується не у кілограмах, а виходячи з об'ємної ваги. Сьогодні ми розберемо, як і чим відрізняється об'ємна та фактична вага вантажу. А також допоможемо дізнатися, яким чином розраховується об'ємна вага для різних типів перевезень.

Що є що?

Частіше за все, клієнти оплачують саме об'ємну вагу. Адже легкий товар може займати 2-3 метри у відсіку, а значить зменшувати місткість перевізного контейнера. Але є випадки, коли сплата йде тільки по фактичній вазі. Тож, коли і за що платити так, щоб вам було вигідно?

  1. Звернутися до інформації від організації IANA, яка займається питаннями міжнародних авіаперевезень. Саме вони ввели поняття об'ємна та оплачувана вага. Оплачувана вага — та, яка має більшу за об'ємом та кількістю кг вага.
  2. Фактична вага — те, що упаковане і займає певну кількість місця у перевізному відсіку. Якщо ваш вантаж займає 1 м³ і важить до 167 кг — він є об'ємним. Тобто, якщо об'ємна вага (розміри) більше 1 м³ та перевищує 167 кг — платите будете за об'ємну вагу.

Як розрахувати вартість без допомоги спеціалістів?

Помножити розміри товару (довжина, ширина, висота) на вагу 1 м³ товару (167 кг). А далі округлити до цілого значення. Розглянемо на прикладі. Ви хочете перевезти тумбу, яка важить 10 кг. Вона буде у коробці розміром:

  • довжина: 110 см
  • висота: 105 см
  • ширина: 105 см

Що робити з цими цифрами?

110х105х105х 167 кг = 202 кг (це є наша об'ємна вага), в той час, коли тумба важить всього 10 кг.

На виході ви заплатите за об'ємну вагу, оскільки вона більше фактичної, а значить рахують по ній і застосовують тарифні плани прив'язані до неї.

ВАЖЛИВО! Саме тому, ми дуже радимо якісно вимірювати розміри свого вантажу, щоб ні в якому разі не переплатити за перевезення, якщо ви робите це самостійно, а не делегуєте на спеціалістів.

Як щодо морських перевезень?

На ці розрахунки піде трохи більше часу ніж на авіа. Оскільки змінюється коефіцієнт, умови перевезення. Наприклад, якщо ви доставляєте свій товар збірним контейнером, то об'ємна вага рахується за 1 тонну помножену на 1 м³. Єдине, що залишається однаковим принцип вирахування — платите будете за ту вагу, яка більше.

Саме тому ми радимо перевозити товар у форматі збірних вантажів. Це дешево, а витрати на 1 шт товару компенсують об'ємну вагу. Якщо ви перевозити свій товар морем, не витрачайте час на підрахунки — замовте зворотний дзвінок у нас на сайті. І менеджер допоможе вам вирахувати, а також проконсультує щодо перевезення будь-яким видом транспорту.

Як перевезти товар та заощадити?

  • Використовуйте легке пакування, але забезпечте максимальну безпечність товару
  • Коробка має відповідати розміру товару, а не бути втричі більше
  • Зверніться до спеціалістів

Ми допомагаємо своїм клієнтам правильно розрахувати вартість вантажу. Вираховуємо об'ємну та фактичну вагу і робимо це так, щоб клієнт відправив товар з мінімальною кількістю вкладень. Для нас дуже важливо, щоб ви заощадили, а не витратили всі гроші на перевезення і знизили маржу товару.

Для розрахунку та замовлення перевезення напишіть нам у віконце зворотного зв'язку і з вами протягом дня зв'яжеться менеджер.

Корисні статті в нашому Блозі

Цікаві факти про Джеффа Безоса
Цікаві факти про Джеффа Безоса Читати статтю
Icon
Як оплатити товари з Китаю: послуга «Оплата другом»
Як оплатити товари з Китаю: послуга «Оплата другом» Читати статтю
Icon
Страхування вантажів під час транспортування з Китаю
Страхування вантажів під час транспортування з Китаю Читати статтю
Icon