Difreight Блог Сертифікат EUR 1: відкриття нових ринків для українського бізнесу

Сертифікат EUR 1: відкриття нових ринків для українського бізнесу

Сертифікат EUR 1: відкриття нових ринків для українського бізнесу

Вільна торгівля — саме цю можливість відкрив союз України та ЄС, який відбувся у 2017 році. З того моменту, Європа та Україна почали економічно співпрацювати, а українські правила і регламенти були узгоджені з нормами ЄС. Чи могли без укладання цієї угоди українські підприємці працювати в ЄС? Могли. Як і навіщо тоді угода? Розповідаємо у статті.

Сертифікат EUR 1

Головна перевага узгодженого закону — це зменшення або повне зняття миту і звичайних тарифів на якусь частину товарів. При цьому скористатися цим можуть не всі, а тільки власники сертифікату EUR 1, який підтверджує, що придбаний товар вироблений в Європі або Україні. Також до особливостей цього документу можна віднести:

  • він дає право проводити митне очищення вантажу;
  • знижує вартість товару для отримувача;
  • його можна отримати безкоштовно, якщо вистачить сил та нервів. Оскільки отримувати EUR 1 вперше — це як перший раз читати Стівена Кінга — нічого не ясно, але дуже цікаво. В нашому випадку, цікаво до якої кількості законих виконавців треба звернутися і як правильно оформити і оскаржити відмову у разі відмови.

Але, якщо ви готові до випробування, то для безкоштовного оформлення EUR 1 на таможні, необхідно скласти пакет документів:

  1. письмова або електронна заява, що ви маєте декларацію від експортерів;
  2. декларацію від виробника, яка має преференційний статус походження;
  3. електронну копію сертифіката, заповнену відповідно до вимог бланка.

Зверніть увагу, що декларація має бути власноруч підписана виробником, якщо вона є у паперовому виді. Якщо в електронному — підпис не потрібен. Також, варто знати і про інші умови оформлення, наприклад:

  • він видається тільки на 1 партію товарів, яка експортується;
  • видається посадовою особою митниці при експорті;
  • після оформлення наступних поставок, подавати декларацію не потрібно, якщо у перше відправлення ви подали довгострокову декларацію;
  • дуже важливо вказати номер та дату оформлення експортної декларації, яка оформлена на визначену партію товарів.

Головні переваги отримання

Отримати сертифікат можна за 8 годин, а головне — безкоштовно. Звичайно, якщо всі документи будуть в порядку та у вас на руках. Але навіть ці переваги не перекривають факт того, що деякі папірці та декларації зібрати все ж таки треба буде, а значить — паперової тяганини не запобігти. Також може статися прикрість у вигляді того, що вам відмовлять у наданні сертифікату під різними приводами. Відповідно, дізнатися отримали ви сертифікат чи вам відмовили можна буде через законного представника або поштовим відправленням на адресу, яку ви вказали при оформленні документів.

Мені відмовили, що робити?

Відмовляють, як правило, з 2 причин: неправильно замовили форму бланка, або сертифікат був заповнений з порушенням вимог митниці. У випадку відмови, ви можете оскаржити рішення у адміністративному окружному суді. Але чи треба вам це? Думаємо, ні.

Тому пропонуємо звернутися до нас. Наші брокери займаються оформленням сертифікату EUR 1 та зроблять все за 5-10 днів. Також ви зможете отримати комплекс послуг: митне оформлення, отримання сертифікатів, оформлення декларацій, транспортування товарів будь-яким видом транспорту.

Не витрачайте свій час на папірці, займатися бізнесом. А ми займемося і візьмемо на себе відповідальність за логістику.

Корисні статті в нашому Блозі

Контейнерні перевезення: найвигідніший спосіб доставки з Китаю
Контейнерні перевезення: найвигідніший спосіб доставки з Китаю Читати статтю
Icon
Яка відмінність між FBA та FBM?
Яка відмінність між FBA та FBM? Читати статтю
Icon
Митний брокер - хто це?
Митний брокер - хто це? Читати статтю
Icon