Difreight Блог Як оплачувати НДС в країні отримання вантажу та що таке британський VAT?

Як оплачувати НДС в країні отримання вантажу та що таке британський VAT?

Як оплачувати НДС в країні отримання вантажу та що таке британський VAT?

Українська податкова система — гнучка та проста. За це окремо можна подякувати нашому диджиталізованому суспільству та його розробкам на кшталт Дії. А ось європейські країни до питань податків ставляться набагато строгіше і контрольованіше. Як кажуть самі європейці: "Ми не платимо податок тільки за повітря, яким дихаємо".

Саме тому сьогодні поговоримо про податки та розповімо вам, що таке VAT і як він впливає на кінцевий прибуток після отримання вантажу. Читайте статтю, щоб дізнатися:

 • Що таке VAT і до чого тут Англія?
 • Як працює система відкладеного VAT?
 • Яка ціна отримання VAT і для чого це необхідно?
 • Чи повинні ви як підприємець платити VAT за клієнтів?

Податки, податки, податки…

VAT (Value Added Tax) — податок на додану вартість, який повністю сплачує отримувач вантажу. Головна особливість — сплата цього податку відбувається до купівлі товару. Оскільки продавець платить частину податку країні, в якій купує послугу чи продукцію. Через це сума податку, яку отримав продавець, виплачується в бюджет держави в повному обсязі. А вже після відраховується сума VAT.

Важливо, що VAT на товари в Європі реєструється по бажанню продавців. Але якщо компанія-продавець досягла визначеного регламентом фінансового обороту, то VAT реєструється обов'язково. Ставка НДС в Британії складає 20% та податок на додану вартість ставляться такі групи товарів, як:

 • продаж послуг та товарів;
 • оренда чи наймання власності;
 • бізнес-активи та комісійні;
 • а в деяких випадках і звичайні фінансові операції: частковий обмін, подарунки і тд.

При цьому, хоч податковий облік в королівстві строгий та під нього підлягає майже все, є декілька виключень, коли сума податку значно зменшена. Наприклад, в більш дешеву групу (платять 5% НДС) потрапили:

 • автомобільні захисні засоби;
 • засоби санітарії;
 • все що пов'язано з електромережею та паливом;
 • послуги ремонту та реконструкцій житлових приміщень.

Примітка: Відсоток VAT у деяких країнах Європи: Польща — 23%, Німеччина — 19%, Британія — 20% від вартості інвойсу.

Як працює система відкладеного VAT у Британії?

У 2006 році ЄС та Британія прийняли директиву про загальну систему податку на додану вартість. Але кожна країна має право сама вирішувати, яку суму VAT та на який товар вона хоче встановити. Кажучи про Україну та ЄС, податок на додану вартість нараховується на 4 операції:

 • Реалізація товарів.
 • Купівля товарів в Європі.
 • Імпорт товарів.
 • Надання різних послуг.

Тут варто згадати і типи угод, оскільки вони впливають на ваш загальний фінансовий оборот. Існує 2 типи угод:

+ B2B (business to business) — коли у фінансовій операції беруть участь 2 людини, які підлягають сплаченню податків, де покупець отримує товар чи послугу у комерційних цілях.

+ B2C (business to consumer) — коли продавець сплачує НДС, а покупець ні.

Важливо, що саме система відкладеного VAT розповсюджується тільки на Британію.

Більшість українців працюють за першим типом, оскільки це набагато вигідніше, ніж що разу платити за клієнта. Хоча дуже багато залежить від обраної вами сфери бізнесу. Додатково у ціну товару слід враховувати і НДС, щоб ви нічого не втрачали при продажі товару.

Що буде якщо вчасно не оплатити відкладений VAT?

Від сплати податку звільнені тільки: служби охорони здоров'я, соціального забезпечення та освіти. Всі інші недержавні установи повинні сплачувати VAT. Якщо уникати податків — можна натрапити на великі штрафи та адміністративні правопорушення.

Яка ціна отримання VAT і для чого це необхідно?

Якщо ви хочете працювати в Європі чи в Британії необхідно зареєструвати свій номер VAT. Але тільки в тому випадку, якщо товарообіг вже перевершив плану 85.000 доларів. Якщо ні — також можна, головне — знати чи підлягає товар доданому податковому обліку. Після реєстрації VAT вам присвоюють номер. А повноцінним власником компанії, яка є платником VAT ви станете тоді, коли ваш фінансовий оборот перевищить суму у 85 тис. Або дата, коли ви самостійно зареєстрували VAT у податковій.

Українцям вигідно працювати з Англією, оскільки вона залучає інвесторів з усього світу, які можуть побудувати серйозний бізнес у середині королівства. Головне зрозуміти ринок, потреби англійців та розрахувати бізнес-модель будь-якої сфери, товарка то чи фармакологічна компанія.

Чи повинні ви як підприємець платити VAT за клієнтів?

Так, якщо ви працюєте у бізнесі + B2C (business to consumer) — коли продавець сплачує НДС, а покупець ні. Тому дуже важливо включати у вартість вашого товару всі податкові суми, щоб не програвати, а заробляти і масштабувати свою компанію.

При розмитненні вашого вантажу брокером він може оплатити VAT за вас, адже у нього є гроші тут і зараз, це зменшує затримки на митниці, але він бере комісію за таку послугу, в деяких країнах Європи вона фіксована в деяких — ні. В Британії, наприклад, 45 фунтів при вартості інвойсу до 10.000 фунтів, якщо вартість інвойсу більша то 2%.

Як сплатити VAT?

В цьому вам допоможуть міні портали Mini One-Stop-Shops (MOSS). На низ можна заповнити квартальні звіти. Але, щоб уникнути волокнини з деклараціями, процедури розподілу VAT з іншими країнами Європи та інших проблем, ви можете скористатися реселлерами. Це сервіси, які проводять транзакції та самостійно вираховують VAT вже з локальними ставками. Ось список платформ, яким ділиться багато джерел і які допоможуть без проблем та безпечно платити VAT:

 • Paddle.com (Європа, Південна Африка, Австралія, Росія);
 • Stripe (CША, Європа, Індія, Австралія та ін.);
 • Chargebee (США, Європа, Австралія);
 • Quaderno (США, Канада, Європа, Австралія та ін).

Наші спеціалісти допоможуть розібратися вам з питанням реєстрації VAT. А ми надамо всі логістичні послуги, щоб український бізнес, ваша компанія працювала та розвивалося по всьому ЄС.

Корисні статті в нашому Блозі

Amazon, Etsy чи Ebay?
Amazon, Etsy чи Ebay? Читати статтю
Icon
Акредитація на митниці: що потрібно знати підприємцям
Акредитація на митниці: що потрібно знати підприємцям Читати статтю
Icon
У чому суть комплексності сервісів Difreight, використовуючи які можна отримати максимальну вигоду та зручність
У чому суть комплексності сервісів Difreight, використовуючи які можна отримати максимальну вигоду та зручність Читати статтю
Icon