Difreight Блог Що загубить ваші продажі на Amazon: 5 помилок, яких варто уникнути

Що загубить ваші продажі на Amazon: 5 помилок, яких варто уникнути

Що загубить ваші продажі на Amazon: 5 помилок, яких варто уникнути

Amazon — світовий агрегатор, на якому можна продати все. Україна також має міні аналоги цієї платформи у вигляді Prom, Rozetka, Епіцентр. Але грати на українських платформах, і на світовій — сильно велика різниця у доході. Адже якщо пізнати Amazon, то заробіток у 5.000-10.000$ буде здаватися вам смішним. Бо цей сайт охоплює близько 7 млрд людей, кожен з яких може стати вашим потенційним клієнтом.

Новачкам та стартаперам достатньо важко вивести свій товар у ТОП та вийти на конкурентний прибуток серед гравців. Чому? На початку шляху можна прогадати з товаром, недостатньо розібратися у розміщенні продукту в категоріях. А також допустити 5 серйозних помилок, які закриють вам шлях успішного підприємця Amazon. Що це за помилки і як їх уникнути? Розповідаємо у статті.

Помилка 1: Не перевірили сертифікацію товару

Є група товарів, яка потребує велику кількість підтверджувальних сертифікатів про виробництво та якість продуктів. Наприклад: медичні вироби, ліки, харчові продукти, корми, косметичні засоби, бади. Якщо ви плануєте стати виробником, врахуйте, що створити та продати — просто так не вийде. А ось розробити, документувати, оформити, отримати дозвільні сертифікати, знайти клієнтів і тільки потім продати — так, все у ваших руках.

При цьому не забувайте, що обмеження можуть бути і на самому маркетплейсі. Наприклад, в Америці товари, які містять пестициди можуть продавати тільки резиденти США. Тому, якщо хочете виробляти та продавати вироби на міжнародній арені — знайдіть категорію продуктів, які доступні до продажу по всьому світу.

Помилка 2: Не зареєстрували компанію

Як тільки ви розумієте, що ваш бізнес набирає обертів, а продажі активно зростають — реєструйте своє підприємство, як компанію. Оскільки проводити грошові операції як фізична особа — заборонено і в Україні, і в світі. Більш того, за це ви можете отримати великі штрафи і ризик закритися на початку шляху. Також слід зауважити, що в обліковому записі Amazon немає такого поняття ФОП. Але сайт надає можливість продавати товари або як фізична особа, або як компанія. Чому слід обрати бути компанією, а не фізичною особою?

  1. Щоб не переплачувати.
  2. Щоб не платити податки з доходу.
  3. Щоб було легше з паперовою тяганиною.

Приведемо приклад:

Фізична особа заробила 1000 доларів. На податки в неї піде 180$. А якщо ви компанія, то спочатку зможете вирахувати всі витрати, а потім з прибутку сплатити 15-20%. І якщо ваші витрати з 1000$ — 600 доларів, то і сума податку буде всього 80$.

Помилка 3: Не перевірили наявність товару в базі даних

Ви почали продавати товар, а згодом виявилось, що на нього вже існує патент. На виході — ви порушуєте чиюсь інтелектуальну власність, і хтось розлючений чекає вас у суді чи подає скаргу. А Amazon блокує ваш профіль. Бізнес знищено, ви розбиті. Патентне дослідження допоможе уникнути цих проблем.

І навіть, якщо вас обурить те, що хтось вже має і давно продає такий самий товар, як ви. Все одно — виграш за першопрохідцем. Бо Amazon направить суперечку на правовласника торгової марки (першопрохідця). Який або укладе з вами угоду, або дозволить за % продавати товар під своїм брендом, або зробить все, щоб Amazon заблокував ваші продажі.

Помилка 4: Продаєте в сіру та підробляєте товари

Amazon не дасть робити щось підпільно, тому якщо ви спробуєте підробляти товар чи уникати % сплат — чекайте на жорстке покарання. Ваш обліковий запис заблокують, а вивести зароблені гроші з платформи буде неможливо. Сірі методи просування — це про накрутку відгуків, поганих відгуків на конкурентів. Такі дії швидко відстежуються і також — блокується обліковий запис, а товар можуть утилізувати.

Помилка 5: Не враховуєте витрати на податки та транзакції

Вчасна фінансова звітність та сплата податків в інших країнах — це застава успішного і спокійного ведення бізнесу. Тому перевіряйте свій податковий номер, надсилайте на нього звітність та уникайте штрафів.

Не забувайте, що для більшості покупців Amazon — важка платформа, адже виникають проблеми при проведенні міжнародних оплат. Більш того, якщо постачальник знаходиться в Азії, Китаї чи Індії, то і витрати на транзакції доходять до 7%. Щоб уникнути обурення зі сторони клієнтів та припинити втрачати гроші — підберіть платіжні системи, які дадуть змогу отримувати оплати з Amazon без комісії.

Головна порада

Прорахуйте всі витрати та маржинальність вашого товару, щоб вивести бізнес у + з 1-2 місяцю продаж. Не забудьте врахувати і витрати на логістичні послуги. А вже сам процес доставки вантажу — довірте нам. Ми знаємо, як співпрацювати з Amazon, адже в нас є доставка на Амазон FBA, тож допоможемо вам розібратися, налаштувати питання перевезення та з успіхом запустити свою справу.

Корисні статті в нашому Блозі

Митне оформлення експорту та імпорту: перелік документів та особливості процесу
Митне оформлення експорту та імпорту: перелік документів та особливості процесу Читати статтю
Icon
Менеджер ЗЕД та митний брокер на аутсорсі. В чому зручність для вашого бізнесу?
Менеджер ЗЕД та митний брокер на аутсорсі. В чому зручність для вашого бізнесу? Читати статтю
Icon
Як перевірити надійність китайського постачальника
Як перевірити надійність китайського постачальника Читати статтю
Icon