Difreight Блог Словник митного брокера: основні терміни та абревіатури

Словник митного брокера: основні терміни та абревіатури

Словник митного брокера: основні терміни та абревіатури

Ефективна взаємодія між клієнтами та митними брокерами є запорукою гладкого транспортування та доставки товарів. Однак, брокери часто використовують професійний жаргон під час ведення переговорів, обговорення деталей контрактів та опису процесів логістики. Для того, щоб ви могли чітко розуміти, що саме говорить ваш брокер, та бути в курсі всіх нюансів вашої угоди, ми підготували цей корисний словник брокерських термінів.

Основні поняття та абревіатури

ЦМР (CMR) — транспортна накладна, яка містить інформацію про вантаж, назви компаній відправника та одержувача, маршрут перевезення тощо. CMR є основним документом при міжнародних вантажних перевезеннях автомобільним транспортом, що підтверджує укладення договору перевезення між продавцем, перевізником і замовником.

Зразок товаро-транспортної накладної CMR - DiFreight

Зразок товаро-транспортної накладної CMR

Акредитація на митниці — це формальний процес визнання компанії або фізичної особи як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та/або митного брокера у відповідному митному органі. В результаті компанія або особа отримує обліковий номер особи ЗЕД, який далі використовується для ідентифікації та проведення митних процедур.

Зовнішньоекономічний контракт — це правовий документ, який регулює відносини між сторонами (покупцем та продавцем), що знаходяться в різних країнах, щодо купівлі-продажу, поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.

Т1 (T1 Transit Document) — транзитна декларація, яка використовується для транзитних операцій в рамках Європейського Союзу. Декларація Т1 дозволяє перевозити товари між митницями країн ЄС без сплати мит та інших зборів до моменту прибуття товару на кінцеве місце призначення в межах цих країн.

Експортна декларація (EX-1) — це офіційний документ, який підтверджує вивезення товарів за межі ЄС. Він важливий для митного контролю, його можуть вимагати для здійснення міжнародних вантажних перевезень. EX-1 допомагає уникнути подвійного оподаткування та сприяє правильному оформленню експортних операцій.

Бланк експортної декларації EX-1 - DiFreight

Бланк експортної декларації EX-1

Інвойс — це комерційний документ, який видає продавець покупцеві. Він відображає кількість товару, ціну за одиницю, загальну суму, умови оплати, дані про продавця та покупця, а також іншу важливу інформацію, пов'язану з угодою.

Пакувальний лист супроводжує відвантаження товарів і вказує деталі про вміст відправлення. Він може містити інформацію про типи та кількість товарів, вагу, розміри тощо.

Торгова марка — це унікальний знак (логотип, ім'я, слово, фраза, символ або комбінація цих елементів), який використовується для ідентифікації товарів або послуг певного виробника чи постачальника на ринку. Торгові марки юридично захищені. Тобто інші компанії не можуть використовувати аналогічні або схожі знаки, якщо це може заплутати споживачів щодо виробника товарів або послуг.

Інтелектуальна власність (ІВ) — це результат творчої чи розумової праці однієї або кількох людей. Розуміння ІВ важливе для легкого переміщення товарів через кордони та уникнення юридичних проблем з вантажем.

Об'єкти права інтелектуальної власності - DiFreight

Об'єкти права інтелектуальної власності

VAT (Value Added Tax) — це податок на додану вартість. Він накладається на вартість товарів та послуг на кожному етапі виробничого та дистрибуційного процесу.

Відкладений VAT (Deferred VAT) дозволяє компаніям відкласти сплату податку на додану вартість до певного моменту в майбутньому, зазвичай до моменту реалізації товару. Ця система функціонує на території Великобританії. У деяких випадках компанії можуть відшкодувати відкладений VAT (повернення ПДВ), особливо якщо вони здійснюють операції, які підлягають вільному від VAT обігу, наприклад, міжнародна торгівля.

Код УКТ ЗЕД вказує на конкретний товар або групу товарів в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). УКТ ЗЕД є систематизованим переліком товарів, де кожен товар має свій унікальний код та найменування. Це спрощує процеси митного оформлення та розрахунку митних ставок.

МД (митна декларація) — це офіційний документ, який подається до митних органів при ввезенні або вивезенні товарів через митний кордон.

Бланк митної декларації МД-2 - DiFreight

Бланк митної декларації МД-2

SWIFT — система для здійснення міжнародних платежів. Ви можете відправляти SWIFT-платіж партнерам, постачальникам або логістичним компаніям.

Попередня декларація використовується тільки для контролю над доставкою товарів до вказаної внутрішньої митниці. Вона містить інформацію про товари, які імпортуються до України з будь-якою метою, крім транзиту.

EUR.1 — сертифікат з перевезення товару, який засвідчує, що товари виготовлені в Європі або Україні й дозволяє зменшити мито при ввезенні вантажу в країну-одержувач. Це сприяє зниженню ціни товарів для покупця.

Фітосанітарний сертифікат підтверджує відповідність об'єктів регулювання (рослин, продуктів рослинного походження, ґрунту тощо) фітосанітарним вимогам країни-одержувача. Цей документ видається Державною фітосанітарною службою України після проведення інспектування, огляду та фітосанітарної експертизи товару.

Сподіваємось, цей словник стане вам у пригоді та допоможе орієнтуватися у світі митних брокерських послуг. Команда DiFreight завжди готова допомогти вам в організації міжнародного перевезення та митного оформлення вантажів. Звертайтеся!

Корисні статті в нашому Блозі

Готуй сани влітку: які зимові товари час закуповувати вже зараз?
Готуй сани влітку: які зимові товари час закуповувати вже зараз? Читати статтю
Icon
Bond — по-американськи, митна застава — українською
Bond — по-американськи, митна застава — українською Читати статтю
Icon
ТОП 5 порад від закупника Діфрейт
ТОП 5 порад від закупника Діфрейт Читати статтю
Icon